Zasady bezpiecznego korzystania z internetu

1. Nie ufaj osobom poznanym w sieci!
Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się zbyt pochopnie z internetowymi znajomymi w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze poinformuj o tym rodziców.
2. Mów, jeśli coś jest nie tak!
W sytuacji, kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.

3. Zabezpiecz swój komputer!
Jeśli Twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz mieć zainstalowany odpowiedniprogram antywirusowy. Powinieneś również zaopatrzyć się w Firewall.

4. Nie podawaj swoich danych!
W Internecie posługuj się tylko nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, takich jaki imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy czy numer szkoły.
Powyższe zasady oraz więcej informacji o bezpiecznym korzystaniu z internetu znajdziecie na stronie www.sieciaki.pl

piatek 8:00 - 13:40