ODWIEDZINY
ŚW. MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU


      19.12.2019r. w Oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Rakach odbyła się uroczystość choinkowa.
      Specjalnie na to spotkanie dzieci przygotowały wiersze, piosenki, tańce i kolędy, a całości przyglądali się wzruszeni rodzice. Punktem kulminacyjnym przedszkolnej uroczystości była wizyta św. Mikołaja, prezenty i wspólne tańce z niezwykłym gościem.


Hanna Biedrzycka
wychowawca przedszkola

„Dzieci– Seniorom”

      14.12.2019 r. – dyrektor, nauczyciele i dzieci SP w Rakach zorganizowali spotkanie pt. „Dzieci – Seniorom”, na które zaproszono seniorów z Raków i przyległych wiosek.
    Na wstępie uczennica klasy VIII Katarzyna Glinka przybliżyła wszystkim tradycje i obrzędy Świąt Bożego Narodzenia, a dzieci z przedszkola i klas młodszych przygotowały dla
zaproszonych gości jasełka i piosenki o tematyce świątecznej. Dużą niespodziankę w tym dniu sprawił naszym seniorom zaproszony gość pan Zygmunt K., który wystąpił w kurpiowskim stroju, prezentując kolędy i pastorałki przy akompaniamencie akordeonu, a następnie zaprosił wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd.
      Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły, p. Grzegorz Gałązka – złożył życzenia wszystkim przybyłym gościom i podziękował za przybycie. Całe spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze, pachnącej świątecznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców naszych dzieci. Na pamiątkę wspólnego spotkania dzieci wręczyły wszystkim
skromne prezenty.
    Za wspólne spędzenie czasu bardzo dziękują:
- dyrektor SP Raki Grzegorz Gałązka,
- organizatorzy: Hanna Biedrzycka i Marzenna Orzeł,
- oraz rodzice.

Hanna Biedrzycka

Mikołajkowa Warszawa

    9 grudnia 2019 r. dzieci przedszkolne i uczniowie klas I – III, wraz z wychowawcami, wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Atrakcjami jakie na nich czekały były:
  - warsztaty piernikowe w Pijalni Czekolady E. Wedla,
  - zabawy w sali zabaw Kolorado,
  - spacer po Królewskich Ogrodach Światła.
    Dzieci tworzyły czekoladowe słodkości, piły gorącą czekoladę, bawiły się na różnorodnych konstrukcjach zabawowych oraz zwiedzały wystawę plenerową, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w fantazyjne kształty. Wszyscy mogli się poczuć jak na królewskim dworze.
    Mimo jesienno – zimowej aury uśmiech i zadowolenie towarzyszyły wszystkim uczestnikom mikołajkowej wyprawy.
Hanna Biedrzycka

TEATRZYK KAMISHIBAJ
podsumownie projektu czytelniczego realizowanego przez klasę 7

     KAMI to papier, SHIBAI to teatr – KAMISHIBAI to Papierowy Teatr - to teatr obrazkowy 
lub inaczej teatr ilustracji.
     Inspiracją do stworzenia bajki kamishibaj była baśń Ch.H. Andersena „Dzikie łabędzie”. Na początku uczniowie zapoznali się ze specyfiką teatru – w którym przeważa obraz. 
 Po zapoznaniu się z tekstem uczestnicy przystąpili do ilustrowania tekstu. Uczniowie włożyli bardzo dużo pracy w wykonanie przepięknych ilustracji utrzymanych w podobnej stylistyce. Musieli także zastanowić się nad tekstem do poszczególnych ilustracji. Projekt miał również na celu rozwijanie wyobraźni i kreatywności, nie tylko osób nad nim pracujących, 
ale również oglądających. Zachęcał do pożytecznego spędzania wolnego czasu, ale też sprawił radość innym. Teatrzyk został pokazany w bibliotece szkolnej klasom I-III a także przedszkolakom. Występ bardzo podobał się dzieciom i został nagrodzony gromkimi brawami. Poniżej zamieszczam zdjęcia.
wychowawca A. Mikulak
bibliotekarz M.Orzeł

POŻEGNANIE LATA 

     23 września 2019 roku w Szkole Podstawowej w Rakach lato żegnały dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-III z wychowawcami. Wspólnie z nami bawiły się przedszkolaki z Krasnosielca.
     Zabawy i niespodzianki przygotowane na to spotkanie miały na celu zintegrować dzieci oraz stworzyć miłą i życzliwą atmosferę do zabawy. Atrakcjami towarzyszącymi temu spotkaniu były: pompowana zjeżdżalnia, foto –budka, bańki mydlane, spotkanie z postaciami z bajek –Maszą i Niedźwiedziem, clownem Lucusiem, panią Jesienią i panią Lato oraz rudą wiewiórką. Były również kiełbaski z grilla i słodkie niespodzianki. A wszystko to mogliśmy zapewnić dzięki życzliwości obsługujących rodziców i sponsorów, którym bardzo serdecznie dziękujemy:
pani Bogumiła Zdunek
pan Mariusz Mikulak
pan Piotr Kaszuba
pan Konrad Regulski
pani Marzena Czarnecka – Kluk
pani Anna Krzyżewska
pan Cezary Janowski
pan Adam Bartosiewicz
Piekarnia Krasnosielc
Komisja do Spraw Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.
Organizator 
Hanna Biedrzycka

Adres Szkoły

  Szkoła Podstawowa

 w Rakach

im. Bohaterów Powstania Styczniowego

 

06-214 Krasnosielc

 

tel. 29 71 41 447

 

e-mail: psp_raki@wp.plBiblioteka szkolna

Godziny otwarcia

poniedziałek 8:00 - 13:40

wtorek 8:00 - 13:40

środa 8:00 - 12:40

czwartek 8:00 - 13:40

piatek 8:00 - 13:40


Publiczna Biblioteka Samorządowa w Krasnosielcu
filia w Rakach

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 15:00

wtorek 9:00 - 15:00

środa 9:00 - 15:00

czwartek 9:00 - 15:00

piatek 9:00 - 15:00